Hata! Javascript'inizi açınız
Web Sitemize Hoşgeldiniz 17 Eylül 2019

Suyun Hayatımızdaki Önemi İle ilgili Bir Metin

Şimdiki Yazımızda “suyun hayatımızdaki önemi ile ilgili bir metin yazınız.” Konusundan Bahsedeceğiz

Suyun Hayatımızdaki Önemi

Su insanlar başta olmak üzere hayvanlar ve bitkilerin başlıca yaşam kaynağıdır.  Canlıların yaşamlarını sürdürebilmesi amacıyla bahşedilmiş mucizevi bir kaynaktır. Su, vücut sıcaklığımızı düzenleyerek yaşamımızın devamını sağlar. Vücudumuzdaki zararlı toksinleri temizler. Besin ve oksijeni hücrelerimize taşır. Metabolizmamızın düzenli çalışmasını sağlar. Sindirimimize yardımcı olur.  Suyun olmadığı bir yerde canlı yaşamının olması söz konusu bile olamaz.

Günlük hayatta birçok alanda sulardan faydalanırız. Kişisel temizliğimizi yapmada, konutlarımızı temizlemede, meyve ve sebze yetiştirmede, yemek yapmada ve daha birçok alanda sulardan yararlanırız. Ancak, günümüzün en önemli sorunlarından biri suların kirletilmesidir. Fabrikalardan ve endüstriden çıkan atıklar derelere, göllere ve denizlere dökülmesi sonucunda sularımız kirletilmektedir. Halbuki, kirli sular temiz sulara dökülmeden önce filtre ile temizlenirse suların kirlenmesi gibi bir sorun ortaya çıkmayacaktır. Bunun yanında, petrol taşıyan tanker gemilerin de batması denizlerin kirletilmesine neden olmaktadır.

Susuz bir hayatı düşünmemiz bile insana zor gelmektedir. Sular olmazsa yiyecek bir şeyler bulamayız. Bu nedenle suları kirletmemeli ve sahip çıkma konusunda gerekli hassasiyeti göstermeliyiz.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: YASAK!