Hata! Javascript'inizi açınız
Web Sitemize Hoşgeldiniz 24 Ağustos 2019


Sahabiler, Ölünceye Kadar Müşriklerle Savaşmak İçin Allah Resulü’ne (s.a.v) Biat Ettiler. Müslümanların Sadakat ve Cesaretini Gösteren bu Biata Ne Ad Verilir?

Şimdiki Yazımızda Sahabiler, Ölünceye Kadar Müşriklerle Savaşmak İçin Allah Resulü’ne (s.a.v) Biat Ettiler. Müslümanların Sadakat ve Cesaretini Gösteren bu Biata Ne Ad Verilir?  Konusundan Bahsedeceğiz

Peygamber Efendimiz ve beraberindeki Müslümanlar umre için Mekke’ye gitmeye karar vermişlerdi. Ancak Mekke’liler onlara izin vermediler. Bunun üzerine Allah Resulü Hz. Osman (r.a) elçi olarak gönderdi. Mekkeliler, Hz. Osman’ı (r.a) bir süre Mekke’de alıkoydular. Ardından sevgili Peygamberimize (s.a.v), Hz. Osman’ın (r.a) şehit edildiği haberi ulaştı.

Bu haber üzerine sahabiler, ölünceye kadar müşriklerle savaşmak için Allah Resulü’ne (s.a.v) biat ettiler. Müslümanların sadakat ve cesaretini gösteren bu biata Rıdvan Biatı denildi.

Sizler de Sahabiler, Ölünceye Kadar Müşriklerle Savaşmak İçin Allah Resulü’ne (s.a.v) Biat Ettiler. Müslümanların Sadakat ve Cesaretini Gösteren bu Biata Ne Ad Verilir? Konusundaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Belirtebilirsiniz

(2019-2020) DERS KİTABI CEVAPLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN!BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

Henuz yorum yapilmamis.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.