Hata! Javascript'inizi açınız
Web Sitemize Hoşgeldiniz 24 Ağustos 2019


Sağlıklı Bir Yaşam İçin Nasıl Beslenmemiz Gerektiği ile İlgili Yaptığınız Araştırma Sonucu Elde Ettiğiniz Bilgileri Arkadaşlarınızla Paylaşınız

Şimdiki Yazımızda “Sağlıklı Bir Yaşam İçin Nasıl Beslenmemiz Gerektiği ile İlgili Yaptığınız Araştırma Sonucu Elde Ettiğiniz Bilgileri Arkadaşlarınızla Paylaşınız” Konusundan Bahsedeceğiz

Sağlıklı yaşamın yolu, sağlıklı ve dengeli beslenmeden geçer. Sağlıklı bir yaşam sürmek istiyorsak sağlıklı beslenmeliyiz. Sağlıklı beslenen bir kişi kendisini her zaman daha rahat ve dinç hisseder. Bu kişilerin hastalıklara yakalanma olasılığı daha düşük olur. Hastalandıkları vakit ise daha çabuk iyileşirler. Sağlıksız ve dengesiz beslenen kişiler ise daha çabuk hastalıklara yakalanırlar. Sağlıklı bir yaşam beslenme onusunda şunlara dikkat edilmelidir:

 • Yararlı ve değişik besinler alınmalıdır. Vücut için yararlı olmayan besinleri almaktan kaçınılmalıdır. Alınan besinlerin değişik besin olmasına özen gösterilmelidir. Yiyecekler temiz ve taze olanlar içinden seçilmelidir.
 • Sokaklarda üstü açık, temizlik kurallarına uyulmadan hazırlanan ve satılan yiyecekler alınmamalıdır.
 • Beslenme belirli bir düzen içinde olmalıdır. Sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemekleri belirli saatlerde, düzenli olarak yenmelidir. Özellikle sabah kahvaltısı unutulmamalı, günlük çalışmaların verimli olması için sabah kahvaltısına ayrı bir özen gösterilmelidir. Yiyecekler arasında sevip sevmeme ayrımı yapılmamalıdır.
 • Lokmalar iyice çiğnedikten sonra yutulmalıdır. Çiğnenmeden yutulan lokmalar mideyi yorar ve iyi sindirilmez. Bu durumda beslenmeden beklenen yararlar da sağlanamamış olur.
 • Sebzeleri ve hayvansal gıdalar kızartılarak tüketilme yerine haşlayarak tüketilmelidir.
 • Doğal yollarla üretilmiş, organik yiyecekler tüketilmelidir.
 • Yağ, şeker gibi besinler aşırıya kaçmadan tüketilmelidir.
 • Cips, çikolata, salam, sosis, sucuk gibi işlenmiş, içerisinde katkı maddeleri olan yiyeceklerden uzak durulmalıdır.
 • Abur cubur yerine doğal gıdalar tüketilmelidir.

(2019-2020) DERS KİTABI CEVAPLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN!BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

 1. Sevo dedi ki:

  Çoooooooooook. Güzel 😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘🥃🍻🎂🎂🍩🍧🍪

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.