Hata! Javascript'inizi açınız
Web Sitemize Hoşgeldiniz 23 Ağustos 2019


Ormanların Önemi Nedir? Kısaca

Şimdiki Yazımızda “Ormanların Önemi Nedir? Kısaca” Konusundan Bahsedeceğiz

Orman, ağaçlarla örtülü geniş alan olarak açıklanır. Ormanın, pek çok bitki ve hayvanı barındıran bir yaşam alanı olduğu da unutulmamalıdır.

Ülkemizin iklimi nedeniyle ormanlarımız üzerindeki en önemli tehlikelerden biri orman yangınlarıdır. Ne yazık ki bu yangınların çıkış nedeninin büyük bir kısmı insan kaynaklı olmasıdır. Toplumda ormanların önemi konusunda bilgi ve bilinç arttıkça ağaç dikme isteğinde de artış olacaktır. Ülkemizde ağaçlandırma ve ağaçlandırılan bölgelerin korunması Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı, vakıflar (TEMA gibi) vb. kuruluşlarca yürütülmektedir. Örneğin her yıl ilkbahar veya sonbahar mevsiminde ağaç dikimi ve bakımı kampanyaları düzenlenir. Bu kampanyalara katılabilirsiniz. Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığının il/ilçe müdürlüklerinden konu ve kampanyalarla ilgili bilgiler edinebilirsiniz.

Ormanlarımız bizim doğal mirasımızdır. Doğal mirasımızı korumak için duyarlı olmalıyız. Çevremizdeki insanlarla toplum olarak dayanışma içinde doğal miraslarımıza sahip çıkmalıyız. Bu bizim vatan sevgimizin bir göstergesidir.

(2019-2020) DERS KİTABI CEVAPLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN!BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

Henuz yorum yapilmamis.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.