Hata! Javascript'inizi açınız
Web Sitemize Hoşgeldiniz 16 Eylül 2019

“Martı Jonathan Livingston” Kitap Özeti ve Konusu Kısaca

Şimdiki Yazımızda “Martı Jonathan Livingston” Kitap Özeti ve Konusu Kısaca” Konusundan Bahsedeceğiz

Durgun denizin minik dalgacıkları üzerinde, güneşin altın gibi ışıldadığı pırıl pırıl bir sabahtı.
Sahilden bir mil uzaklıkta, denizi kucaklarcasına ilerleyen bir balıkçı teknesi, martılara kahvaltı zamanının geldiğini haber veriyordu. Binlerce martı, bir lokma yiyecek için mücadeleye girişmişti bile. İşte zor bir gün daha başlıyordu.

(Tanıtım Bülteninden)

Martı Jonathan Livingston isimli kitabın konusu şu şekildedir:

Sıradışı bir martı olarak diğer martılar gibi yemek peşinde koşmayan ve insanlar ile olan ilişkilerinde insanları sorgulayan bir martının yaşadıklarını anlatmaktadır.

Martı Jonathan Livingston isimli kitabın özeti şu şekildedir:

Martı Jon, diğer martılardan farklı olarak karnını doyurmak yerine sürekli olarak uçmaya olan merakını yenmek ister. Annesi ve çevresi onun karınını doyurması gerektiğini söylese de onlara aldırış etmez ve sürekli alçak ve yüksek uçuş denemeleri yapar.

Artık başaramayacağını anlayınca sıradan martılar gibi davranmaya devam eder. Bir gün gece uçmak ister ve geceleri uçamayan martılara nazaran taklalar atar. Martı aleminin ilk akrobat martısı olarak tanınır. bu durum martı konseyinin hoşuna gitmez. Sürüden uzaklaştırılır.

Gece uçarken başka martılarla karşılaşır ve çok güzel yerlere uçarlar. Çok güzel şeyler yaşarlar. Bir gün geri döndüğünde sürüye kabul edilir ve bir sürü de martı öğrencisi olur, onlara özgürlüğünün önemini ve uçmanın en güzel taraflarını anlatır. Onları ikna etmeye çalışır. Ufuklarda uçmanın öneminden bahseder.

Halbuki Jon, cennetten geri dönmüş gibidir, öğrettikleri ve ilham oldukları olaylardan sonra bedeni şeffaf bir hale gelerek gözden kaybolur ve bütün martılar buna çok şaşırır.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

Henuz yorum yapilmamis.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: YASAK!