Hata! Javascript'inizi açınız
Web Sitemize Hoşgeldiniz 16 Eylül 2019

“Kuş Kulesi” Kitap Özeti Kısaca

Şimdiki Yazımızda “Kuş Kulesi” Kitap Özeti Kısaca” Konusundan Bahsedeceğiz

“Çınarla kule, eğilip duvar dibinde uyuyan çocuğa baktılar. Altın rengi kirpiklerine ay ışığı vurmuştu. Öyle güzeldi ki…
– Üşüyecek, dedi kule.
Çınar, iyice gerinip şöyle bir silkelendi. Pek çok yaprak döküldü dallarından. İnce bir rüzgar çınardan dökülen yaprakları süpürüp kulenin kapısından içeri soktu.
Kuşlar yuvalarından çıktı. Kanatlarını şöyle bir çırptılar. Kulenin karanlığında pırıltılı tüyler uçuştu. Çocuğun üstü kuş tüyleriyle kaplandı.”

KİTAP ÖZETİ

Kuş Kulesi kitabı, altı farklı hikayeden meydana gelmektedir. Bunlardan biri “Son Tren” isimli öyküdür. Bu öykü, okul ve dershane arasında mekik dokuyan iki arkadaşın sürekli olarak trenle gidip gelmesinden hareketle bir gün trenden inmeyerek yaptıkları yolculukta neler yaşandıklarını anlatmaktadır.

Bir diğer öykü olarak “Papatyalar” isimli eser bacağını kaybeden Pınar’ın yalnız kalması ve arkadaş oyunlarından uzaklaşmasını konu ediniyor. Bu öyküde Pınar’ın annesi ona bir defter hediye ediyor ve Pınar günlük tutmaya başlayarak yalnızlığını gideriyor.

“Kasabalı Çocuk” isimli öykü ise kasabaya gelen bir yazar ile kasabada yaşayan bir çocuğun yaşadıklarını konu edinmektedir.

“Ayva Ağacı” ise ailesinden uzakta yaşayan ve akraba ziyaretleri yapmayan bir çocuğun başından geçen anlamlı olayları anlatmaktadır.

“Kuş Kulesi” arkadaşlık kurmakta zorluk yaşayan Mustafa’nın tatillerde birkaç çocuk sayesinde kuş kulesini keşfetmesini anlatıyor. Arkadaş edinmekte zorlanan Mustafa, doğaya olan ilgisi sayesinde arkadaşlıklar ediniyor.

“Haylaz Çırak ve Bir Masal Kitabı” bir masal kitabı olarak okuyucularla buluşuyor. Romanların arasındaki masal kitabı olarak karşımıza çıkıyor.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

Henuz yorum yapilmamis.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: YASAK!