Hata! Javascript'inizi açınız
Web Sitemize Hoşgeldiniz 23 Ağustos 2019


Kültürün Yaşaması ve Geleceğe Aktarılmasında Geleneklerin Önemini Anlatan Araştırma Sonuçlarınızı Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

Şimdiki Yazımızda “Kültürün Yaşaması ve Geleceğe Aktarılmasında Geleneklerin Önemini Anlatan Araştırma Sonuçlarınızı Arkadaşlarınızla Paylaşınız.” Konusundan Bahsedeceğiz

Bir milletin konuştuğu dil, yaşadığı tarih, düşündüğü gelecek ortaktır. Giysileri, ninnileri, şarkıları, örf adetleri, gelenek görenekleri, halk oyunları vs. birbirine benzer. İşte bir milletin birbirine benzeyen bu ortak yönlerine kültür denir.

Bir toplumda eskilerden kalmış, saygın tutulup kuşaktan kuşağa aktarılan, yaptırım gücü de olan kültürel alışkanlık ve davranışlara ise gelenek adı verilir.

Kültürün yaşatılması ve geleceğe aktarılmasında geleneklerin önemli bir yeri vardır. Gelenekler yaşatılarak, kültüre bağlı kalınmış olunur. Asker uğurlama törenleri, nişan ve kına törenleri, kız isteme merasimleri, sünnet törenleri gibi gelenekler yaşatılarak bir anlamda kültür yaşatılmış olunur. Ne zaman ki gelenekler yaşatmaktan vazgeçilir, işte o zaman kültürel değişimler yaşanır ve kültürel yozlaşmalar ortaya çıkar.

(2019-2020) DERS KİTABI CEVAPLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN!BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

Henuz yorum yapilmamis.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.