Hata! Javascript'inizi açınız
Web Sitemize Hoşgeldiniz 24 Ağustos 2019


İslamiyet Din ve İnanç Özgürlüğüne Çok Önem Vermiş, Bu Konularda İnsanlara Baskı Yapmayı, Zorlamada Bulunmayı Yasaklamıştır. Sizce Bunun Sebebi Ne Olabilir? Tartışınız.

Şimdiki Yazımızda Sizce Bunun Sebebi Ne Olabilir? Tartışınız. Konusundan Bahsedeceğiz

Din ve vicdan özgürlüğünün temel boyutu inanç özgürlüğüdür. Buna göre bir insan istediği bir dine inanmak ya da hiçbir dine inanmamak özgürlüğüne sahiptir. İnanç özgürlüğünde, devlet veya birey kimseye inanmak veya inanmamak konusunda baskı yapamaz. İnancından dolayı kınamaya veya ayırıma tabi tutulamaz.

İslamiyet, din ve inanç özgürlüğüne büyük önem vermiştir. Yüce Kitabımız’da “Dinde zorlama yoktur. Hakikat, iman ile küfür apaçık meydana çıkmıştır.”(Bakara suresi, 256. ayet) buyurarak din ve inanç özgürlüğüne dikkat çekilmiştir.

İnanç kalp ile alakalıdır. Bir kimsenin her hangi bir dini kabul etmesi için ona baskı yapmak doğru olmadığı gibi baskı altında kabul edilen din ile insan dindar olmaz. İşte bu yüzden zorla edilen iman da geçersizdir. İslamiyet’te buna fırsat vermemek için din ve konusunda özgürlük tanımıştır.

Sizler de İslamiyet Din ve İnanç Özgürlüğüne Çok Önem Vermiş, Bu Konularda İnsanlara Baskı Yapmayı, Zorlamada Bulunmayı Yasaklamıştır. Sizce Bunun Sebebi Ne Olabilir? Tartışınız. Konusundaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Belirtebilirsiniz

(2019-2020) DERS KİTABI CEVAPLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN!BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

Henuz yorum yapilmamis.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.