Hata! Javascript'inizi açınız
Web Sitemize Hoşgeldiniz 21 Eylül 2019

Hz. Süleyman kaç yıl yaşadı?

Hz. Süleyman kaç yıl yaşamıştır kısaca

Hz. Süleyman (as) on iki-on üç yaşlarında tahta oturmuş, kırk yıl saltanat sürmüştür. Elli üç yaşında (bazı kaynaklarda elli iki yaşında) vefat ettiği nakledilmiştir.


 


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  Hz. Süleyman kaç yıl yaşamış

 2. Barış dedi ki:

  hz. Süleyman hangi tarihlerde yaşadı. eğer Hz. Muhammeden önce yaşamışsa müslüman olması mümkün görünmüyor.Eğer Hz. Muhammed döneminde yaşamışsa peygamber olmasıda mümkün görünmüyor. Bana göe bir çelişki olduğu ortada. dış kaynaklara göre kendisinin Yahudi olduğu ve İsrailde doğduğu belirtiliyor. yaşamış olduğu Zaman ise islamiyetten önce olarak görünüyor bu nedenle Müslüman olmasıda pek mümkün görünmüyor bana göre. Çünkü yaşamış olduğu dönemde henüz islamiyet ortada yok. Sadece Kuranı kerimde hayatından bahsediliyor fakat. Henüz mevcut olmayan bir dine tabi olmasının ise olasılığıda yok

  1. izzet demir dedi ki:

   Merhaba Barış. Hz. Adem’den beri gelmiş bütün dinlerin ortak adı İslam’dır. İslam, sadece Hz. Muhammed’in getirdiği din değil; bütün dinlerin özüdür. Bu nedenle Hz. Süleyman’ın peygamber Efendimiz’den önce veya sonra yaşaması Müslüman olmasına engel bir durum değildir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: YASAK!