Hata! Javascript'inizi açınız
Web Sitemize Hoşgeldiniz 16 Eylül 2019

“Geçmişten Gelen Konuklar” Kitap Özeti ve Konusu Kısaca

Şimdiki Yazımızda “Geçmişten Gelen Konuklar” Kitap Özeti ve Konusu Kısaca” Konusundan Bahsedeceğiz

Bu dizinin ilk kitabı olan Zaman Bisikleti’nde, Yağmur ile Damla, babalarıyla birlikte günümüzden tam yüz bin yıl öncesine gidiyorlar, Karain Mağarası’ndaki bir kabilenin yaşadıklarına, Çuka ile Anin’in ilginç buluşlar yapmalarına tanık oluyorlardı. Geçmişten Gelen Konuklar’da iki kardeşle babalarının bu heyecan verici yolculukları sürüyor. Ama bu kez, zaman yolculuğuna çıkan Çuka ile Anin de katılıp günümüze geliyorlar. Sonrası mı? Kimi zaman gülünç, kimi zaman çok şaşırtıcı bir dizi yaşantı… Geçmişten Gelen Konuklar’da Yağmur ile Damla’nın serüvenlerini ilgiyle okuyacak, zaman içinde dolaşırken yaşadıklarını heyecanla paylaşacaksınız. Bilgin Adalı’nın yine bu dizide yayınlanan Zaman Bisikleti ve Dünyamızın İlk Şafağı kitaplarını okuyup sevdiyseniz, Geçmişten Gelen Konuklar’ı da severek okuyacaksınız. Bu kitapta da heyecan ve zaman içinde gizemli bir yolculuk sizi bekliyor.

Geçmişten Gelen Konuklar isimli eserin konusu şu şekildedir:

Yağmur ve Damla zamanda yolculuk yaparak tarih seyri içinde insanların bazı teknik gelişmeler karşısında ne gibi davranışlar ortaya koyduğuna ve çağlar yaşadığına tanıklık etmek isterler. Bu nedenle Karain Mağarası yakınlarında bir kabileyi ziyaret ederek olayları seyrederler ve yaşarlar.

Geçmişten Gelen Konuklar isimli eserin özeti şu şekildedir:

Yağmur ve Damla, zaman bisikleti ile zamanda yolculuk yapmaya karar verirler. Zamanlarından yüz bin yıl önce Karain Mağarası yakınlarına gitmeye karar verirler. Kimseye görünmeden orada yaşayan insanların hayatlarını gözlemlerler. Çuka ve Anin kabile reisleri olarak bilinmektedir.

Birkaç sefer yapan Yağmur ve Damla artık tedbirsiz davrandıkları için bir gün Çuka’ya yakalanırlar. Bu durum karşısında bir şekilde kurtulmayı başarırlar. Yağmur ve Damla, kendi zamanlarından geçmişe bir takım şeyler götürmek isterler ama yapamazlar.

Bir gün Çuka’yı geçmişten günümüze getirmek isterler. Çuka günümüz dünyasını çok sever. Hayretle etrafına bakar. Günümüzden geçmişe bir şeyler götürmek ister. Yanına bir ayna alır ve götürür. Yağmur ve Damla bu durumu yaşadıkları zamanda farklılıkların oluşmasıyla anlarlar. Çuka’nın aldığı aynayı bulurlar ve her şey düzelir.

Yağmur ve Damla geçmişe giderek Çuka halkına yardım ederler. Fakat bu tarihi değiştirir. Çuka halkı ölmeye başlar. Bu nedenle Yağmur ve Damla bir daha zaman yolculuğu yapmamaya karar verirler.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

  1. şeyda dedi ki:

    çoookk gzl

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: YASAK!