Web Sitemize Hoşgeldiniz 21 Mart 2019

Engellilerle İlgili Yapılan Sosyal Çalışmalarla İlgili Haberleri Araştırınız.Şimdiki Yazımızda “Engellilerle İlgili Yapılan Sosyal Çalışmalarla İlgili Haberleri Araştırınız.” Konusundan Bahsedeceğiz

Örnek Haber (1)

Keçiören Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Keçiören’de yaşayan engelli vatandaşlara ve engelli vatandaşların sosyal hayata kazandırılması için faaliyet gösteren çeşitli sivil toplum kuruluşlarına yönelik kutlama programı düzenledi. Estergon Türk Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak da katıldı.
Keçiören Belediyesi, ’İnsan değerlidir’ anlayışıyla sürdürdüğü sosyal belediyecilik çalışmalarıyla 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü unutmadı. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ın öncülüğünde Estergon Türk Kültür Merkezi’nde eğlence düzenleyen Keçiören Belediyesi, engelli vatandaşların sosyal yaşama kazandırılması için sürdürdüğü birçok çalışmayla da takdir topladı. Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte engelli vatandaşların rehabilitasyonu için faaliyet gösteren birçok sivil toplum kuruluşu temsilcileri yer alırken, Yunus Emre İlkokulu 2. sınıf öğrencileri de Kafkas halk oyunuyla sahne aldı. Keçiören Belediyesi Konservatuvarı Türk Halk Müziği Solistlerinin sahne aldığı etkinlikte, programa verdikleri desteklerden dolayı Yunus Emre İlkokulu’na, Gençlik ve Spor Bakanlığı Keçiören Gençlik Merkezi Gönüllüleri’ne ve Kafkas halk oyunlarını hazırlayan 2. sınıf öğretmeni Caner Yanardağ’a teşekkür belgesi verildi. Engelli çocukların ve yetişkinlerin oyun havalarıyla eğlendiği etkinliğin sonunda ailelerin mutluluğu gözlerine yansıdı.

Örnek Haber (2)

Altındağ’da Engelliler Ağaç Dikti

Altındağ’da yaşayan engelliler ağaç dikerek, moral depoladı. Dezavantajlı gruplara yönelik projeleri ile dikkat çeken Altındağ Belediyesi, engelli bireylerin katılımı ile ağaç dikme etkinliği düzenledi.

Farklı engelleri bulunan 30 kişi ile Önder Kadın Eğitim Kültür Merkezi bahçesinde gerçekleştirilen etkinlikte 30 çam ağacı dikildi. İşitme engelli Arzu Çilingir, annesi ile birlikte katıldığı etkinlikte çok mutlu dakikalar geçirdiğini belirtti. Önce kendi elleriyle ağacını diken Arzu Çilingir, daha sonra diktiği fidanı suladı. Arzu Çilingir’in annesi, “Kızımın da artık hayatta bir dikili ağacı var. Gerçekten bu günü ikimiz de hiç unutmayacağız. Önder Kadın Eğitim Kültür Merkezine gelerek ağacımızla sürekli ilgileneceğiz“ dedi.
Ağaç diken Bilge Çoban ise annesinin yardımıyla duygularını şöyle aktardı:
“Bugün çok mutluyum. Hayatımda ilk defa ağaç dikiyorum. Artık benim de bir ağacım var. Sık sık gelip ağacıma bakacağım. Onu sulayacağım. O ağaç büyüyecek. Çiçek açacak. Bugün benim için çok güzeldi. Altındağ Belediyesine teşekkür ederim. ”

 


DERS KİTABI CEVAPLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN!


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

 1. burnavın dedi ki:

  çok uzun dahada kısası olabilirdi bende kanata katılıyorum*************…

 2. hilal dedi ki:

  bence güzel

 3. Nehir dedi ki:

  Bencede. Çok örnek. Az. Yazı

 4. KUMSAL dedi ki:

  bence gayet iyi uzunlukta. Açıkcası ben çok beğendim

 5. XD dedi ki:

  Ölüm bu çok az lan insan 500 satır yapar

 6. Anonim dedi ki:

  Çok kısa yazmışsınız cidden

  1. Anonim dedi ki:

   Neresi az

 7. rukiye dedi ki:

  bencede kısa yazabilirdiniz

 8. pro dedi ki:

  Kısaca engellilerle ilgili araştırma istedim bana örnek verdiler

 9. senet kizil dedi ki:

  illkokul mezunu tercihler nezamankactene tercih yapilacak

 10. size kısaca engellilerle sosyal çalışmayı anlatın dedik dedi ki:

  zzz

  1. hilal dedi ki:

   o ne demek

   1. Anonim dedi ki:

    yeni salak demek

 11. Kanat dedi ki:

  Daha çok örnek ve daha az yazabilirdiniz

  1. kısaca sosyal çalışma anlat uzun anlatma dedi ki:

   kısaca sosyal çalışma anlat uzu anlatma

   1. KUMSAL dedi ki:

    bence gayet iyi uzunlukta. Açıkcası ben çok beğendim

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.