Web Sitemize Hoşgeldiniz 21 Mart 2019

Engellilerle İlgili Yapılan Sosyal Çalışma HaberleriŞimdiki Yazımızda “Engellilerle İlgili Yapılan Sosyal Çalışma Haberleri” Konusundan Bahsedeceğiz

Örnek Haber (1)

Zihinsel Engelliler Müzik Grubundan ‘Kalbini Ver’ Şarkısı

İZMİR’de hafif ve orta düzeydeki zihinsel engellilerden oluşan 22 kişilik müzik grubu, hem çalıp hem söyledikleri ‘Kalbini ver bana’ isimli şarkıyla yüreklere dokunuyor.

Yaşları büyük ancak zeka düzeyi düşük olan, gönülleri kocaman özel müzisyenler, müzik öğretmenleri İbrahim Kasımoğulları sayesinde zoru başardı. Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı’nda eğitim alan özel bireyler, hem enstrüman çalmayı hem de şarkı söylemeyi öğrendi. Sözü ve müziği, Çiğli Halk Eğitimi Merkezi öğretmeni İbrahim Kasımoğulları’na ait ‘Kalbini ver bana’ adlı parçayı seslendiren grup, çektikleri klip ile binlere ulaşmayı hedefliyor.

‘Kalbini ver bana’nın klibi ile toplumdaki önyargıları yıkmayı amaçladıklarını anlatan Kasımoğulları, “Onlar gibi özel bireylere 1 yıl içinde çatal kaşık tutmayı öğretmek bile zorken, müzik performansı sergilemelerini sağladık. Aslında hepsi ayrı bir yetenek. Şarkının sözlerindeki gibi bize sevginin gücüyle başarılamayacak bir şey olmadığını gösterdiler” dedi.

Örnek Haber (2)

Engelli Öğrenciler Futbol Turnuvasında Buluştu

Lüleburgaz’da engelli öğrenciler, futbol turnuvasında bir araya geldi.

Bir halı saha tesislerinde gerçekleştirilen turnuvada engelli öğrenciler mücadele etti.

Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin, burada yaptığı konuşmada, bu tür etkinlikler ile engelli öğrencilerin topluma entegre edildiğini söyledi.

Öğrencilerin mutluluklarına tanıklık yapmaktan duygulandıklarını belirten Çetin, turnuvanın en büyük galibinin ise dostluk olduğunu ifade etti.

Turnuva sonunda sporcular, madalyalarını aldıktan sonra pizza yiyerek keyifli vakit geçirdi.


DERS KİTABI CEVAPLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN!


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

Henuz yorum yapilmamis.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.