Web Sitemize Hoşgeldiniz 25 Mayıs 2019


“Endişe Ağacı” Kitap Özeti ve Konusu Kısaca

Şimdiki Yazımızda “Endişe Ağacı” Kitap Özeti ve Konusu Kısaca” Konusundan Bahsedeceğiz

“Bir şeyin sihirli olmaması, içinde sihir barındırmadığı anlamına gelmez.” Çocukların kendilerine özgü endişeleri ve onları mutsuz eden sorunları var. Bunlarla baş etmek için her biri farklı yöntemler bulabilir ya da bulamadığı için endişe boyutu gittikçe artabilir. Tırnak yeme, saçıyla oynama, takıntılı davranışlar ya da aşırı gerginlik gibi… Juliet de o endişeli çocuklardan biri. Küçük yaşına rağmen, çevresinde olup biten her soruna karşı geliştirdiği endişeleri ve huzursuzlukları var.

Sonunda, büyükannesinin daha küçük bir çocukken bu tür endişelerini uzaklaştırmak için bulduğu bir yöntem Juliet’in imdadına yetişir: Yeni odasının duvarında boylu boyunca yükselen Endişe Ağacı… Marianne Musgrove, çocuk ruhuna naif bir dokunuş yaparken; duygusal, öğretici ve bir o kadar komik bir çalışma ortaya çıkarmış. Endişe Ağacı çocuklar kadar ebeveynlere de ışık tutacak özgün bir eser…
(Tanıtım Bülteninden)

Endişe Ağacı isimli eserin konusu şu şekildedir:

Hayatta kaygıları olan bir çocuğun yaşadığı olaylar üzerinden endişe dolu düşüncelerinden kurtulma serüvenini anlatmaktadır. Eserin kahramanı olan Juliet, endişeleriyle mücadele ederek onları yenme yetisini kazanmaya çalışmaktadır. Çocukların hayatına yakından bakan ve destekleyici özellikte olan bir kitaptır.

Endişe Ağacı isimli eserin kitap özeti şu şekildedir:

Juliet, endişeleri olan bir çocuktur. Okul hayatında, ev hayatında ve kendi özel hayatında bir takım endişeler ve kaygılar yaşamaktadır. Bu kaygıların üstesinden gelmek için mücadele etmeyi öğrenmektedir. Evlerinin bahçesinde bulunan ağaç onun için bir teselli kaynağı olmaktadır.

Evlerinin bahçesinde bulunan ağaca endişelerini ve kaygılarını anlatmaktadır. Ağacın her dalına farklı bir endişeni temsil eden hayvanları asmaktadır. Böylece bunu yaptıktan sonra rahat bir uyku uyumaktadır. Endişelerinden kurtulma yolunu bulan Juliet daha huzurlu bir hayata kavuşmak için çocukça mücadeleler vermektedir.

Okul hayatında başarılı olmak, arkadaşlarıyla iyi olmak, ailesiyle mutlu olmak gibi arzularının endişeye heba edilmemesi için kendince yöntemler bularak kendini adeta tedavi etmektedir. Artık endişe ağacı onun hayatının bir parçası haline gelmiştir. Bu nedenle endişe ağacıyla konuşmadan ve endişelerini temsil eden hayvanları oraya asmadan rahat edemez. Bunu yaparak huzur bulmakta ve rahata ermektedir.


DERS KİTABI CEVAPLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN!


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

Henuz yorum yapilmamis.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.