Sitemizi Kullanabilmen İçin JavaScript'i Etkinleştir!
Eğitim İhtiyacımızın Karşılanması İçin Hizmet Veren Kurumlar | Okul Aşkı
Web Sitemize Hoşgeldiniz 18 Mart 2019

Eğitim İhtiyacımızın Karşılanması İçin Hizmet Veren KurumlarŞimdiki Yazımızda “Eğitim İhtiyacımızın Karşılanması İçin Hizmet Veren Kurumlar” Konusundan Bahsedeceğiz

Eğitim görmek herkesin temel haklarından biridir. Ülkemizde temel eğitim 12 yıldır. İlkokul 4, ortaokul 4, lise 4 yıldır. Ülkemizdeki eğitim kurumları dil, ırk, cinsiyet ve din ayırımı gözetilmeksizin herkese açıktır.

Eğitim kurumlarında hiçbir kişiye ve aileye ayrıcalık gösterilmez. Eğitimde kadın, erkek herkese fırsat ve imkâ eşitliği vardır. Maddi imkânlardan yoksun başarılı öğrencilerin en yüksek eğitim kademelerine kadar öğrenim görmelerini sağlamak amacıyla burs ve kredi desteği sağlanır. Özel eğitime ve korunmaya muhtaç çocukları yetiştirmek için gerekli tedbirler alınır. Ülkemizde devlet okullarında eğitim ücretsiz olarak verilmektedir. Kreşler, anaokulları, ilkokullar, ortaokullar, liseler, yabancı dil kursları, sürücü kursları, üniversiteler, halk eğitim merkezleri eğitim ihtiyacımızı karşılayan kurumlara örnektir. Ülkemizde üniversiteler hariç eğitim alanında hizmet veren kurumlar T.C. Millî Eğitim Bakanlığına bağlıdır.


DERS KİTABI CEVAPLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN!


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

Henuz yorum yapilmamis.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.