Hata! Javascript'inizi açınız
Web Sitemize Hoşgeldiniz 24 Ağustos 2019


Dört Halife Dönemi’nde Siyasi, Askeri, Sosyal ve Ekonomik Alanlarda Hangi Gelişmeler Yaşanmıştır?

Şimdiki Yazımızda Dört Halife Dönemi’nde Siyasi, Askeri, Sosyal ve Ekonomik Alanlarda Hangi Gelişmeler Yaşanmıştır?  Konusundan Bahsedeceğiz

Peygamber Efendimizin vefatından sonra Dört Halife Dönemi başlamıştır. Sırasıyla Hz. Ebubekir, Hz. Ömer, Hz. Osman ve Hz. Ali halifelik makamına getirilmiştir. Bu dönemlerde birçok gelişmeler yaşanmıştır.

Hz. Ebubekir Döneminde yalancı Peygamberler ortaya çıkmış, Kuran kitap haline getirilmiş ve Yemame’de hafız şehit edilmiştir.

Hz. Ömer Döneminde Suriye, Filistin, İran, Irak, Mısır, Azerbaycan fethedilmiş, mali problemleri çözümlemek için ilk divan örgütü kurulmuş, stratejik önemi olan yerlere daimi ordugahlar (cündler) kurulmuştur.

Hz. Osman Döneminde İran’ın fethi tamamlanmış, Trablusgarp ve Tunus fethedilmiş ve Şam’da ilk kez donanma kurulmuştur. Yine Kuran Hz. Osman Döneminde çoğaltılarak farklı beldelere gönderilmiştir.

Hz.Ali Döneminde Cemel Savaşı, Sıffin Savaşı yapılmıştır. Hakem Olayı’ndan sonra Müslümanlar, siyasal gruplara ayrılmıştır.

Sizlerde Dört Halife Dönemi’nde Siyasi, Askeri, Sosyal ve Ekonomik Alanlarda Hangi Gelişmeler Yaşanmıştır? Konusundaki Görüşlerinizi Yorum Kısmından Belirtebilirsiniz.

(2019-2020) DERS KİTABI CEVAPLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN!BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

Henuz yorum yapilmamis.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.