Hata! Javascript'inizi açınız
Web Sitemize Hoşgeldiniz 21 Eylül 2019

“Damdan Düşen Damdan Düşenin Hâlini Bilir.”, “Ateş Düştüğü Yeri Yakar.” ve “Komşunun Hakkında Hüküm Vermeden Önce İki Ay Onun Mokasenleriyle Yürü.” Sözlerini Açıklayınız.

Şimdiki Yazımızda “Damdan Düşen Damdan Düşenin Hâlini Bilir.”, “Ateş Düştüğü Yeri Yakar.” ve “Komşunun Hakkında Hüküm Vermeden Önce İki Ay Onun Mokasenleriyle Yürü.” Sözlerini Açıklayınız.” Konusundan Bahsedeceğiz

Damdan Düşen Damdan Düşenin Hâlini Bilir: Kötü bir duruma düşen kimse, başkasının başına gelen kötü bir şey nedeniyle onun düştüğü durumu iyi anlar. Bu bakımdan, ona hoşgörü gösterir.

Ateş düştüğü yeri yakar: Bir felâket ya da üzücü olay gerçek anlamda ona uğrayana, yalnızca ilgili kimselere acı verir; onların yüreklerini yakar. Başkalarının, uzak kimselerin duydukları acı, gösterdikleri üzüntü ise yüzeyseldir; kalıcı değil, gelip geçicidir.

Komşunun Hakkında Hüküm Vermeden Önce İki Ay Onun Mokasenleriyle Yürü: Bir kişi ile ilgili doğru değerlendirmelerde bulunmak için ön yargılı olmamak, görünüşe aldanmamak gerekir. Doğru ve isabetli bir değerlendirme için; kişinin yaşam şartları, imkânları, çalışması, eğitimi, konuşması vb. birçok özelliği göz önünde bulundurulmalı, empati yapılmalıdır.


 


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

Henuz yorum yapilmamis.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: YASAK!