Hata! Javascript'inizi açınız
Web Sitemize Hoşgeldiniz 19 Eylül 2019

Çocukların Hz. Muhammed’e Olan Sevgisi Hakkında Bilgi

Şimdiki Yazımızda “Çocukların Hz. Muhammed’e Olan Sevgisi Hakkında Bilgi” Konusundan Bahsedeceğiz

Hz. Muhammed’in çocuklara karşı ayrı bir hassasiyeti vardı. Efendimizin gerek çocuklarına,  gerek torunlarına, gerekse de diğer çocuklara karşı ayrı bir şefkati, ayrı bir merhameti bulunurdu. Bu nedenle çocuklar, Efendimize sonsuz bir sevgi beslerlerdi.

Özellikle de torunları Hasan ve Hüseyin(r.a.) dedeleri Hz. Peygambere karşı güzel duygular beslerlerdi. Onunla oyunlar oynar, namaz kılarken sırtına çıkarlardı. Tabi  Peygamberimiz onlara bu davranışlarından ötürü onlara kızmaz, hatta aksine onlara karışanlara engel olurdu. Çocuklar, Peygamber Efendimizle iç içe olmuşlardı. Kimi zaman onunla yarışır, kimi zaman şakalaşır, kimi zaman sohbetler ederlerdi. Bunun sonucunda çocukların Hz. Peygamber sevgileri doruk noktasına çıkardı.

Peygamber Efendimiz ve Hz. Ebubekir Medine’ye hicret ettiklerinde onları ilk karşılayanlar çocuklardı. Çocuklar, müjdelerin en güzelini alacaklarından habersiz ellerindeki defleri çalıyor, şarkılar söylüyorlardı. Sevinçten yerlerinde duramayan çocuklar “Muhammed (sav) geldi! Peygamber geldi” diye bağırıp koşturuyorlardı. Bu sırada kutlu misafir çocukların yanına gelip sordu:

”Beni seviyor musunuz?”

Çocuklar coşkuyla ve hep bir ağızdan, “Evet, çok seviyoruz ya Rasûlullah” dediler. Hz. Peygamber’in yüzü aydınlandı, tebessüm etti ve çocuklara:

“Andolsun ki ben de sizi seviyorum” diyerek kendi zamanının ve bütün zamanların çocuklarına en büyük müjdeyi, en güzel hediyeyi verdi.


 


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

Henuz yorum yapilmamis.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: YASAK!