Web Sitemize Hoşgeldiniz 25 Mart 2019

“Birlik, Beraberlik ve Dayanışma” İle İlgili Atasözleri-AraştırmaŞimdiki Yazımızda “Birlik, Beraberlik ve Dayanışma” İle İlgili Atasözleri-Araştırma” Konusundan Bahsedeceğiz

Birlikten kuvvet doğar: Birlik ve beraberlik içerisinde yapılan işlerin daha iyi neticeler verir, sıkıntılı konular bile kolayca halledilebilir.

El el ile, değirmen yel ile: İnsanlar bir araya gelmeden yaşayamazlar; birbirlerine yardım etmeden başarıya ulaşamazlar.Bu durum, cansızlarda bile görülür: Değirmenin dönebilmesi ve buğdayı öğütebilmesi için rüzgar ister.

Bir elin nesi var, iki elin sesi var: İnsanın gücü sınırlıdır. Kişi, her işi tek başına halledemez Tek başına halletmeye kalktığında mutlaka başaramayacağı işler olacaktır. Bu durumda, işleri başarabilmek için başkalarıyla işbirliğine, dayanışmaya girer.

Nerede birlik, orada dirlik: İnsanlar kaderde, tasada, kıvançta ve sevinçte bir olursa, dünya sanki cennet gibi olur. Çünkü böyle bir toplumda tam bir dayanışma ve kaynaşma vardır. Aralarında duygu ve düşünce birliği bulunan topluluklar, dirlik ve düzenlik içinde yaşarlar.

Sürüden ayrılanı kurt kapar: Arkadaşlarından ayrılıp tek başına iş yapma yolunu tutan kişi, koruyucusuz, desteksiz kalır; büyük zararlara uğrar.


DERS KİTABI CEVAPLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN!


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

  1. Güneş sönmez dedi ki:

    Yani bune be ben 10 tane yazdım burda çok az var ve ayrıca yazdıklarım var 😡😡

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.