Hata! Javascript'inizi açınız
Web Sitemize Hoşgeldiniz 18 Temmuz 2019


Bakara Suresi 261-265. Ayetlerinin Meallerini Defterinize Yazınız.

Şimdiki Yazımızda “Bakara Suresi 261-265. Ayetlerinin Meallerini Defterinize Yazınız.” Konusundan Bahsedeceğiz

Bakara Suresi 286 ayetle Kuran’ın en uzun suresidir. Bakara Suresi, 261 ile 265. ayetlerinin mealleri şu şekildedir;

“Mallarını Allah yolunda harcayanların durumu, yedi başak bitiren ve her başakta yüz tane bulunan bir tohum gibidir. Allah, dilediğine kat kat verir. Allah, lütfu geniş olandır, hakkıyla bilendir.”(261. ayet)

“Mallarını Allah yolunda harcayan, sonra da harcadıklarının peşinden (bunları) başa kakmayan ve gönül incitmeyenlerin, Rab’leri katında mükâfatları vardır. Onlar için korku yoktur. Onlar üzülmeyeceklerdir de.”(262. ayet)

“Güzel bir söz ve bağışlama, peşinden gönül kırma gelen bir sadakadan daha hayırlıdır. Allah, her bakımdan sınırsız zengindir, halîmdir (hemen cezalandırmaz, mühlet verir).”(263. ayet)

“Ey iman edenler! Allah’a ve ahiret gününe inanmadığı hâlde insanlara gösteriş olsun diye malını harcayan kimse gibi, sadakalarınızı başa kakmak ve gönül kırmak suretiyle boşa çıkarmayın. Böylesinin durumu, üzerinde biraz toprak bulunan ve maruz kaldığı şiddetli yağmurun kendisini çıplak bıraktığı bir kayanın durumu gibidir. Onlar kazandıklarından hiçbir şey elde edemezler. Allah, kâfirler topluluğunu hidayete erdirmez.”(264. ayet)

“Allah’ın rızasını kazanmak arzusuyla ve kalben mutmain olarak mallarını Allah yolunda harcayanların durumu, yüksekçe bir yerdeki güzel bir bahçenin durumu gibidir ki, bol yağmur alınca iki kat ürün verir. Bol yağmur almasa bile ona çiseleme yeter. Allah, yaptıklarınızı hakkıyla görendir.”(265. ayet)

(2019-2020) DERS KİTABI CEVAPLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN!BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

  1. AbdulMutekebbir dedi ki:

    *Saolun.*

  2. Serhooo dedi ki:

    Tesekiurler

  3. Pro dedi ki:

    Çok iyi bir site

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.