Hata! Javascript'inizi açınız
Web Sitemize Hoşgeldiniz 16 Eylül 2019

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Tuna Matbaacılık “Ülkeleri Tanıyalım” Cevapları

Şimdiki Yazımızda “4. Sınıf Sosyal Bilgiler Tuna Yayınları “Ülkeleri Tanıyalım” Cevapları Sayfa 174, 175, 176”  Konusundan Bahsedeceğiz

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 174 Cevapları  

En fazla gezip görmek istediğiniz ülke neresidir? Bu ülkenin hangi özelliklerini merak ediyorsunuz?
Cevap: En fazla gezip görmek istediğim ülke Fransa’dır. Fransa’nın sokaklarını, müziklerini, yemeklerini merak ediyorum.

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 176 Cevapları  

Yapınız

Dünya haritası üzerinde bir ülke belirleyiniz ve seçtiğiniz ülkenin önemli özelliklerini araştırınız. Edindiğiniz bilgileri resim, harita, grafik vb. görsel materyallerle destekleyerek sınıfınızda bu ülkeyi tanıtıcı bir sunum yapınız.

Seçtiğim Ülke: Almanya

Almanya ya da resmî adıyla Almanya Federal Cumhuriyeti, Orta Avrupa’da bir ülkedir. Kuzeyinde Kuzey Denizi, Danimarka, ve Baltık Denizi; doğusunda Polonya ve Çek Cumhuriyeti; güneyinde Avusturya ve İsviçre; ve batısında Fransa, Lüksemburg, Belçika, ve Hollanda bulunur. Almanya 357.386 km2’lik bir alanı kaplar ve ılıman iklim kuşağının içinde yer alır. Yaklaşık 83 milyon insanın yaşadığı ülke, Avrupa Birliği’ndeki en büyük nüfustur. Almanya, Amerika Birleşik Devletleri’nden sonra, dünyanın en çok göç alan ikinci ülkesidir.

100 yılından önce Cermen halkları Cermanya olarak isimlendirilen bölgede yaşamışlardır. 10. yüzyıldan 1806 yılına kadar Cermen bölgeleri Kutsal Roma Cermen İmparatorluğu’nun bir parçası oldu. 16. yüzyıl boyunca kuzey Almanya bölgeleri, Protestan Reformu’nun merkezi oldu. Cermen halkı ilk olarak 1871’de Fransa-Prusya Savaşı sırasında ulus-devlet haline geldi. II. Dünya Savaşı sonrasında, 1949’da, Almanya savaşı kazanan devletler tarafından iki devlete bölündü. Bu iki devlet 1990 yılında birleşti. Batı Almanya daha sonra adı Avrupa Birliği olan Avrupa Ekonomik Topluluğu’nun 1957’deki kurucu üyelerindendir. Birleşmeyle Doğu Almanya da 1993’te bu birliğe üye olmuştur. Almanya Schengen bölgesi’nin bir parçası ve Avrupa ortak para birimi Euro’yu 2002’de kabul etmiş durumdadır.

Almanya bir federal parlamenter cumhuriyettir. On altı eyaletten oluşmaktadır (Bundesländer). Başkenti ve en büyük şehri Berlin’dir. Almanya Birleşmiş Milletler’e, NATO’ya, G8’e üyedir ve Kyoto Protokolünü imzalamıştır. Almanya 2007 yılına göre, GSYİH’ye göre dünyanın 3. büyük ekonomisi ve en çok ihracat gerçekleştiren ülkesidir. Ülke dünyada gelişme için en çok bağışta bulunan ikinci ülke konumundadır. Buna karşın ülke, askeri harcama bütçesi olarak 6. sıradadır. Ülke, sosyal güvenlik sistemiyle yüksek yaşam seviyesine sahiptir. Almanya, Avrupa meselelerinde yüksek ülke nüfusu ve ekonomik gelişmişliğiyle dünya seviyesinde kilit rol oynamaktadır. Almanya birçok bilim ve teknoloji alanında lider durumda olarak kabul edilmiştir.

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları İçin Tıklayın!

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  Şey acaba bütün ülkeleri gösteren bir site varmı ben bütün ülkeleri araştırıyorumda

 2. Anonim dedi ki:

  Şey acaba kitabtaki yazılı olanlar görünmüyomu bana bütün ülkeler lazım

 3. Aydın dedi ki:

  Bana ABD lazım

 4. Anonim dedi ki:

  çok kötü

 5. Ali dedi ki:

  Bana Özbekistan lazım

  1. Anonim dedi ki:

   Baba da kitabtaki bütün ülkeler lazım

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: YASAK!