Hata! Javascript'inizi açınız
Web Sitemize Hoşgeldiniz 23 Ağustos 2019


4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi İlke Yayınları Sayfa 73 Cevapları

Şimdiki Yazımızda “4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi İlke Yayınları Ders Kitabı Sayfa 73 Cevapları”  Konusundan Bahsedeceğiz

4. Sınıf Ders Kitabı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi İlke Yayınları Sayfa 73 

Okuyalım, Değerlendirelim

Peygamberimiz (s.a.v.) komşuya karşı görevlerimizi şöyle sıralamıştır: “Ödünç para istediğinde vereceksin; davet ettiğinde davetine katılacaksın; hastalandığı zaman ziyaret edeceksin; senden yardım beklediği zaman yardımda bulunacaksın; kendisine bir felaket geldiğinde teselli edeceksin; kendine bir iyilik ve hayır dokunduğu zaman tebrik edeceksin; öldüğünde cenazesinde hazır bulunacaksın; bir yere gittiğinde çocuklarını koruyacaksın.” (Buharî, el-Edebü’l Müfred, C II, s. 381)

Yukarıdaki hadise göre dinimizin komşuya verdiği önemi, arkadaşlarınızla konuşunuz.
Cevap: Dinimiz, komşuluk ilişkilerine büyük önem vermektedir. Üzüntülü anlarında komşularımızın üzüntülerini paylaşmak, mutlu anlarında mutluluklarını paylaşmak, yeri geldiğinde ziyaret etmek dinimizce önem verilen davranışlardandır. Bu nedenle komşuluk ilişkilerine gerekli değeri vermeliyiz.

Değerlendirelim

“Dost, kara günde belli olur.” atasözünü arkadaşlık ilişkileri açısından değerlendiriniz.
Cevap:

Yaşamımız boyunca birçok arkadaşımız olur. Bu arkadaşlarımızdan bazılarını dostumuz kabul ederiz. Dostlarımıza önem verir, onlarla anılarımızı paylaşır ve her zaman güzel ilişkiler kurmaya çalışırız. Gerçek dostlar ancak üzüntülü, sıkıntılı günlerde insanı yalnız bırakmamakla belli olur. İyi günde yanımızda olan, kötü günde yanımızda olmayan kişiler güvenimizi kaybeder ve dost olarak görülmekten uzaklaşırlar.

4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (İlke Yayınları) Cevapları İçin Tıklayın!

(2019-2020) DERS KİTABI CEVAPLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN!BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.