Hata! Javascript'inizi açınız
Web Sitemize Hoşgeldiniz 16 Eylül 2019

3. Sınıf Hayat Bilgisi Sayfa 96-97 Cevapları (MEB Yayınları)

Şimdiki Yazımızda 3. Sınıf Hayat Bilgisi Sayfa 96-97 (MEB Yayınları) Cevaplarını Paylaşacağız.

Trafik Kurallarına Uyalım

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 96 Cevapları

Bildiğiniz trafik kurallarını söyleyiniz.
Cevap: Kırmızı ışıkta durmak, yeşil ışıkta geçmek, duran araçların arkasından geçmemek, hız limitlerine uymak, okul geçitlerine yaklaşınca yavaşlamak, yaya yolundaki yayalara yol vermek…

Trafik kurallarına uymanın gerekliliğine yönelik bir sunum hazırlayarak arkadaşlarınıza sununuz.
Cevap:

Trafik kazalarına neden olan faktörlerin başında trafik kurallarına uymamak gelir. Ayrıca alkollü araç kullanma, uykusuz ve yorgun araç kullanmak, aşırı hız, hatalı sollama, yakın takip, emniyet kemeri kullanmama, araç kullanırken cep telefonu kullanmayı da trafik kazası nedenlerine ekleyebiliriz. Trafik kurallarına uymalıyız çünkü güvenli ve düzenli bir ortamda yaşamak herkesin hakkıdır. Trafiğe ilişkin güvenlik bilincinin küçük yaşlardan itibaren oluşturulması gerekiyor.

Trafik kurallarına uymayı alışkanlık haline getirmeliyiz. Trafikte yaya, sürücü ve yolcu olarak uymamız gereken trafik kuralları vardır. Trafikte yaya olarak sorumluluklarımızı şöyle sıralayabiliriz. Öncelikle trafik kurallarını öğrenip uygulamalıyız. Trafik işaret ve levhalarının anlamını bilmeliyiz. Karşıdan karşıya geçerken yaya geçitlerini, alt ve üst geçitleri kullanmalıyız. Yaya geçidi olmayan yerlerde karşıdan karşıya geçerken önce sola, sonra sağa, sonra tekrar sola bakmalıyız. Yol boş ise hızlı adımlarla karşıya geçmeliyiz. Yaya kaldırımlarının sağından yürümeliyiz. Trafik ışıklarına ve trafik polisinin işaretlerine uymalıyız. Trafikte yolcu olarak uymamız gereken trafik kurallarını da şunlardır. Taşıt hareket halindeyken taşıt penceresinden el, kol çıkarmamalıyız.

Eğer trafik kurallarına uymazsak ülke ekonomisi zarara uğrar. Kendimizin, sevdiklerimizin ve başka insanların ölümüne, yaralanmasına ve sakat kalmasına neden olabiliriz. Başkalarının yaşama hakkına saygısızlık etmiş oluruz. Trafik kurallarına uyarsak kendimizi ve diğer insanları tehlikelerden korumuş oluruz. (Alıntıdır:https://www.beyazokul.com/trafik-kurallarina-nicin-uymaliyiz/)

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 97 Cevapları

Etkinlik Zamanı

Altı şapka tekniğine göre hazırlanmış aşağıdaki soruları cevaplayınız.

3. Sınıf Hayat Bilgisi (MEB Yayınları) Cevapları İçin Tıkla!

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: YASAK!