Sitemizi Kullanabilmen İçin JavaScript'i Etkinleştir!
19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Hakkında Bilgi | Okul Aşkı
Web Sitemize Hoşgeldiniz 19 Mart 2019

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Hakkında BilgiŞimdiki Yazımızda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Hakkında Bilgi Konusundan Bahsedeceğiz

Millî bayram, bir ülkede kutlanan ulusal içerikli bayramlara verilen addır. Ülkemizde de milli bayramlar bulunmakta ve bu bayramlar her yıl coşkuyla kutlanmaktadır.

19 Mayıs, Atatürk’ün Samsun’a çıktığı ve Milli Mücadeleyi başlattığı gündür.

19 Mayıs 1919’un tarihimizde önemli bir yeri vardır. Atatürk, yurdumuzu düşmanlardan kurtarmak için ilk adımı bugün atmıştır. Samsun’dan başlayıp Anadolu’nun değişik yerlerini dolaşarak halkımızı düşmana karşı mücadeleye çağırmıştır. Milletimizin de desteğiyle yurdumuz düşman işgalinden kurtarılmıştır. Bu nedenle Atatürk’ün Samsun’a çıktığı 19 Mayıs günü bayram olarak kutlanır. Atatürk, bu bayramı Türk gençliğine armağan etmiştir. 19 Mayıs günü okullarımızla bütün resmî daireler, bayrak ve Atatürk posterleriyle donatılır. Bu günün anlam ve önemini hatırlatan konuşmalar yapılır. Halk oyunları oynanır. Müzikli etkinliklerin yanı sıra gençler arasında spor etkinlikleri de düzenlenir.


DERS KİTABI CEVAPLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN!


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAS

Yorumlar

Henuz yorum yapilmamis.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.